Корзина
14 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
+380443901654
УкраинаКиевул.Северо-Сырецкая, 3
Ідеальні сонячні рішення
Оставить отзывНаличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Частка відновлюваної енергетики в світі досягла 25%

Частка відновлюваної енергетики в світі досягла 25%

В 2017 році виробництво електроенергії за допомогою відновлюваних джерел в світі встановило новий рекорд, склавши четверту частину від загального обсягу її виробництва.

В 2017 році виробництво електроенергії за допомогою відновлюваних джерел в світі встановило новий рекорд, склавши четверту частину від загального обсягу її виробництва. Нові рекорди також було встановлено у секторах сонячної і вітрової енергетики із новими генеруючими потужностями 94 ГВт і 47 ГВт відповідно, у тому числі були збудовані нові морські вітропарки з генеруючою потужністю 4 ГВт. Собівартість виробництва електроенергії з відновлюваних джерел продовжує скорочуватись, а технології – вдосконалюватись попри скорочення глобальних інвестицій у сектор ВДЕ.

“Глобальний перехід до ВДЕ підвищення енергоефективності набирає обертів в світі. Цим курсом впевнено рухаються Німеччина, Данія, Португалія, Швеція, Ісландія, але що важливіше – на нього стають Китай, Індія та інші країни з потужною динамічною економікою. Україна теж має скористатися цим шансом, тому до розбудови відновлюваної енергетики мають долучитися всі: прості українці, місцеві громади, підприємства, компанії та міста”, – коментує Олег Савицький, експерт з кліматичної та енергетичної політики ГО “Екодія”, додаючи “Ми підтримуємо заклик IRENA стратегічно збільшити темпи розгортання відновлюваних джерел енергії в усіх країнах світу і переконані що це є унікальною можливістю для України”.

Темпи розвитку відновлюваної енергетики в усьому світі мають прискоритися, щоб запобігти масштабним економічним втратам через неконтрольовані зміни клімату. Про це йдеться у новій доповіді Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA)  “Глобальна енергетична трансформація: Дорожня карта до 2050 року“. В доповіді наголошується на тому, що перехід на відновлювані джерела енергії та стрімке підвищення рівня енергоефективності лежать в основі реального рішення проблеми зміни клімату.

У доповіді IRENA зазначається, що за умов 6-ти кратного збільшення обсягів будівництва потужностей ВДЕ, світова економіка отримає додатковий приріст у 1% ВВП та інші вигоди, а саме: попередження найгірших наслідків змін клімату, зменшення забруднення повітря та покращення здоров’я населення. Поряд з цим, в Агенстві попереджають, що інвестори які вкладають кошти в інфраструктуру викопного палива в усьому світі, можуть в майбутньому понести втрати, які оцінюються в 11 трильйонів доларів США.

“Стримання глобального потепління на рівні нижче 2°C вимагає негайних дій. Підвищення енергоефективності та прискорення розгортання відновлюваних джерел повинно бути розпочато вже сьогодні. Оперативне спрямування інвестицій у відповідні енергетичні технології є критично важливим для зменшення економічних втрат у майбутньому”, – відзначають автори доповіді.

Нагадаємо, що Паризька кліматична угода 2015 року поставила глобальну мету перед людством – утримати зростання середньої температури на планеті на рівні “набагато нижчому 2°C” порівняно з доіндустріальним рівнем. Для цього всі країни світу мають переглянути свої енергетичні плани, бо поточні тенденції щодо глобальних викидів парникових газів не дозволяють досягти цілей Паризької Угоди.

Чинні плани держав є недостатніми для досягнення необхідного скорочення викидів, в тому числі і в Україні, в яка має дуже слабкі кліматичні цілі. За поточної і планованої політики, яка передбачає збереження темпів спалення викопного палива, світ вичерпає свій енергетичний “вуглецевий бюджет” (що вимірюється в тонах CO2-еквіваленту) менше ніж за 20 років, що призведе до порушення задекларованого світовими лідерами зобов’язання та настання найгірших проявів змін клімату.

Джерело: http://ecoaction.org.ua/chastka-vde-dosyahla-25.html

Другие статьи